Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Ceramicure.com.tr de oluşturmuş olduğunuz siparişin iptali için, aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz;

1- Ceramicure.com.tr ana sayfasının altında yer alan “İletişim Formu” linkine tıklayınız. 
2- “İletişim” bölümünde mesaj konusuna “iptal talebi” yazın. 
3- Mesaj alanına sipariş numaranızı, iptal etmek istediğiniz ürün veya ürünlerin kodunu ve iptal edeceğiniz ürünün adedini içeren bir metin yazarak gönder linkine tıklayınız.

Mesajınız bize ulaştığında, o gün içerisinde siparişinizin iptali gerçekleştirilecek ve konuyla ilgili size hemen geri dönüş yapılacaktır. Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. Siparişinizin size ulaşmasını takiben, “iade” kurallarına uygun şekilde ürünü iade edebilirsiniz. İade ile ilgili tüm bilgiler, “Aldığım ürünleri iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?” başlığı altında yer almaktadır.

 

Aldığım ürünleri iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde Ceramicure.com.tr 'nın düzenlemiş olduğu faturanızı (fatura arkasında yer alan bilgi alanlarını doldurmanız işlemlerinizin hızlı gerçekleşmesi için yardımcı olacaktır.) ürün ile birlikte, aras Kargo aracılığıyla karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilir(sebep gösterilmeden aide edilmesi durumunda kargo bedeli alıcıya ait)) ve iade prosedürünü başlatabilirsiniz.

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş,paketi açılmış veya kullanılmıs şekilde (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturayı (sizdeki bütün kopyaları) göndermeniz gerekmektedir. 

- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler için kargo bedeli firmamız tarafından karşılanmaktadır. 

- sebep gösterilmeden iade elden malzemenin kargo bedeli alıcıya aittir

 

İade İşlemleri

 - Gelen ürün öncelikle İade Bölümü tarafından incelenir. Şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. 

- İade onaylandığında sistemimizdeki mail adresinize onay maili gelir ve iade bedeli otomatik olarak ödeme yaptığınız kredi kartınıza yatırılır.

 

Ceramicure.com.tr kusurlu ürün iadelerinde nasıl bir politika izliyor?

Kusurlu ürün iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren yedi(7) gün içerisinde yapabilirsiniz. Şikayetiniz tedarikçi firmalara Ceramicure.com.tr tarafından iletilecektir. Üründe, kullanımdan doğan bir kusur yoksa, ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. 

 

Satın aldığım ürünü ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizde “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı”, ürünü teslim aldığınız günü takip eden ilk yedi (7) iş gününü içermektedir. Üründeki herhangi bir kusurdan kaynaklanan iadelerde ise, bu süre otuz (30) gündür. Sebep göstermeden cayma hakkınızda İade edeceğiniz ürünü eksiksiz, orijinal faturasıyla, pakedi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle iade etmeniz gerekmektedir. Ürünün faturası kurumsal ise, ürünü, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlere ait iadeler “iade faturası” kesilmediği taktirde tamamlanamamaktadır.